• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Producenci kosmetyków od zawsze prześcigali się w lansowaniu coraz to bardziej nowatorskich, “cudownych” formuł i stosowaniu jeszczebardziej kuszących i ekscentrycznie obwoływanych składników. Rajd ten doprowadził tymczasem do tego, że notorycznie na skórę kładziemy krocie szkodliwych związków. Wiele z nich po jakimś czasie okazało się szkodliwymi dla zdrowia. W opozycji do tego postmodernistycznego biegu stoi coraz bardziej uznana kosmetyka organiczna.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Od kilkunastu lat możemy oglądać kierunek zasadzający się na umieszczaniu w specyfikach pielęgnacyjnych elementów wywodzących się z naturalnego środowiska. Wielokrotnie bywają to półfabrykaty doskonale nieobce współczesnym seniorom. Do łask wracają półwyroby takie, jak wosk pszczeli olej lniany i tym podobne zioła, czy olejki eteryczne. Jedna za drugą rodzą się również korporacje oferujące absolutnie ekologicznie uzyskane kosmetyki, czyli takie, wewnątrz których składzie nie znajdziemy obecności chemicznych surowców.

Które rodki naturalne warto nabyć i z jakiej przyczyny?

Wiele kobiet zauważa korzystne wyniki decydując się w zupełności przejść na te nowe rozwiązanie. W jaki sposób zainicjować, by dojść do tego, czy eko-kosmetyki okażą się dla nas trafione? Na pewno powinniśmy sprawdzić na sobie organiczne, masła do pielęgnacji oraz złuszczający scrub do ciała. Wspomniane wyżej produkty wydają się hitem ostatnich lat i coraz łatwiej można wejść w ich posiadanie. Jest możliwym także pokusić się o ich produkcję samemu. Organiczne masło do wygładzania składające się z masła kakaowego lub shea to niezwykły kosmetyk, do wykorzystania w jesienne wieczory. Naturalny scrub do ciała to kolejny doskonały produkt na start. Stworzony własnym sumptem, chociażby z cukru czy mielonej kawy z dodatkiem soku z aloesu i oleju arganowego wraz z sokiem kokosowym kosztuje niewiele, a działa znakomicie, zapewniając nieprzeciętnie jednolicie barwną i delikatną w dotyku skórę.

Jak wyszukać istotne informacje?

Otwierając historię z eko-kosmetykami łatwo wpakować się w jedną z zasadzek zastawianych przez korporacje. Coraz więcej etykiet na półkach sklepów bije po oczach wyrażeniami jak “eko” czy też “zielone”, jednak nader często bywają to puste slogany. Powinno się więc studiować listy składników nabywanych preparatów. Pożytecznie jest także wzbogacić wiedzę, choćby z pomocą informacji w sieci, w zakresie tego, które ze składników faktycznie są organiczne i pożyteczne, a które z nich krzywdzące.

Więcej przeczytasz na
kosmetyki naturalne

Categories: Moda

Comments are closed.